Om oss

Vi på ERP & Friends

ERP & Friends grundades från allra första början för att hjälpa företag att undvika kostsamma misstag vid upphandling och byte av affärssystem. Under åren som vi gjort just det för våra kunder har vi utvecklats till att också erbjuda tjänster som syftar till att utveckla verksamheter ur ett bredare perspektiv. Allt i från att etablera en väl fungerande förvaltningsorganisation till att genomlysa den digitala mognaden i ett helt företag. Vi tycker att det är jättespännande och utvecklande att återkommande kunder vänder sig till oss med ständigt nya utmaningar som utvecklar oss som konsulter. Tack!

Stefan Schnitzer

VD & Senior Konsult
stefan.schnitzer@erpandfriends.se
070 307 57 30

Håkan Lundmark

Ordförande & Senior Konsult
hakan.lundmark@erpandfriends.se
070 247 37 00

Daniel Mansour

Partner & Senior Konsult
daniel.mansour@erpandfriends.se
073 649 83 40

Anette Eriksson

Senior Management Konsult
anette.eriksson@erpandfriends.se
070 204 79 04

Annelie Ehn

Senior Managment Konsult
annelie.ehn@erpandfriends.se
073 525 36 39

William Leo

ERP Management Konsult
william.leo@erpandfriends.se
072 245 05 18

Andreas Forsberg

ERP Management Konsult
andreas.forsberg@erpandfriends.se
076 044 85 81

Frida Johansson

Senior BA Management Konsult
frida.johansson@erpandfriends.se
073 227 96 16

Monica Häger

Senior Management Konsult
monica.hager@erpandfriends.se
070 212 89 40

Jonas Persson

Senior SCM Management Konsult
jonas.persson@erpandfriends.se
070 536 58 71

Lena Överli

Senior HR & Management Konsult
lena.overli@erpandfriends.se
070 675 93 55

Mikael Svedberg

Senior Management Konsult
mikael.svedberg@erpandfriends.se
072 858 21 68

Vi stöttar och sponsrar

Barncancerfonden
Barncancerfonden

Vi hjälper barncancerfonden till att hålla cancer borta från barn. Som årlig sponsor kommer vi närmare
vår dröm om att alla barn med cancer överlever. ERP & Friends är stolta att kunna vara sponsorer till ett sådant viktigt ändamål

Tjänste- och resurspartners

Rededge

Rededge levererar kvalificerade tjänster, enligt väl beprövad metodik, till kunder som valt att implementera Oracle affärssystem. Vi brinner helt enkelt för att hjälpa våra kunder att att effektivisera och automatisera befintliga processer hjälp av Oracles affärssystem.

Antigo

Antigo erbjuder spetskompetens inom agil transformation, systemutveckling, arkitektur, kravanalys, teknisk test, testautomation, säkerhet, ledning och styrning, programledning, rådgivning, upphandling mm.

Resurspartners



Omeo

Omeo Financial Consulting är en managementkonsultfirma inom finansbranschen. De specialiserar sig på bank, kapitalförvaltning, fond och värdepapper samt treasury.



Kvadrat

Kvadrat verkar som kompetens- och resursförstärkning i kundernas företag och erbjuder tjänster inom management, IT och IoT.

ShareNode

ShareNode är ett konsultbolag med fokus på stödfunktioner inom ekonomi, lön och HR med nätverk, konsulttjänster, interim och rekrytering.

Solita

Solita stärker kunders förmåga att skapa värde ur information. Detta genom att utveckla och förbättra kundens förmåga att skapa automatiserade processer, uppkopplade produkter och digitala tjänster i världsklass.